חדשות הבריאות

חשיפה: איך מרפאת שיניים קטנה מרמת השרון עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שינתה את חווית הטיפול מקצה לקצה

בשבועות האחרונים שמו של ד"ר שילמן מוזכר כ- Game-Changer כמעט בכל שיחה או דיון בתחום השתלות השיניים. יצאנו לבדוק איך השיטה החדשה שפיתח, בשילוב הטכנולוגיה המתקדמת שקיימת במרפאה, שינו למעשה את תחום רפואת השיניים בישראל.

25/05/2021 מאת חגית גרינברג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

ד"ר פבלו שילמן - מנהל מרפאת שילמן

מיד כשפגשנו את ד"ר פבלו שילמן, התחלנו להבין את "הסוד" שגורם למרפאה שלו להיחשב כמובילה בתחום השתלות השיניים בישראל. ד"ר שילמן נולד בארגנטינה ועלה ארצה בשנות ה-80 לאחר שה"ג'וק" הציוני דבק בו. מאז ועד היום הוא הקדיש את כל כולו לתחום רפואת השיניים - ניהול מרפאות של קופת חולים "מכבי", היה אחראי על הליכי ניתוח מורכבים בבית החולים איכילוב, ומייעץ לחברות בינלאומיות מובילות בתחום ייצור השתלים.

ד"ר שילמן, כבר מהחיוך שלך אני יכול להסיק שאתה מאוד אוהב את מה שאתה עושה

"מאוד! אני כבר מעל 20 שנה רופא שניים, פעיל מאוד בקהילת רופאי השיניים וגם מדריך רופאים צעירים. טיפלתי כבר באלפי מטופלים שונים, ואין זכות גדולה כמו לעזור לאדם לקבל את החיוך המושלם שעליו תמיד חלם. יכול להיות שאני נאיבי, אבל כשאני קם כל בוקר והולך למרפאה אני עדיין חושב איך אני יכול לתרום – כן, לעשות טוב – לאנשים שגרים כאן במדינה שלנו, אנשים שאני פוגש כל יום במרפאה.

העלת נקודה חשובה, קיימת כיום תחושה כי חלק מרופאי השיניים פועלים מתוך אינטרסים כלכליים בלבד. מה דעתך?

"לצערי אכן יש רופאי שיניים שפועלים ממניעים כלכליים בלבד. לצערי התופעה הזאת מתרחבת והיא גורמת לחוסר אמון בין המטופלים לבין קהילת רופאי השיניים. אני לא מסתיר שגם לי חשובה מאוד הפרנסה שלי, אך כמובן שמה שמניע אותי ביום יום הוא העזרה והרצון לעזור לכל מטופל. אצלנו הטיפול של צוות המרפאה לא מסתיים בסוף הביקור של המטופל, אלא מלווה לאורך כל חייו, כדי לוודא שהמטופל מקבל את הטיפול הטוב ביותר."

אוקיי, אז איך ניתן היום להעריך אם הטיפול להשתלת שיניים שהרופא מציע הוא אכן הטוב ביותר?

"ישנן מספר דרכים שאני הייתי ממליץ עליהן - ראשית, חשוב לקרוא על רופא השיניים, לבדוק את הניסיון המקצועי שלו והרזומה. בתחום רפואת השיניים, ובהשתלות שיניים בפרט, הנסיון הוא גורם מכריע בהצלחת הטיפול.
אגב, זו בדיוק הסיבה שאני אף פעם לא מציע לפציינט רק מסלול טיפולים אחד להשתלת שיניים. בניגוד להרבה מאוד מרפאות שאומרות לפצייאנט 'אתה חייב שתל כזה, או שתל אחר' אני תמיד אומר ומראה שישנם לפחות שלושה מסלולים שונים אפשריים לטיפולים. כל מסלול שונה מבחינת המורכבות, בעלויות וכמובן בתוצאות הסופיות שהוא נותן לפציינט.
שנית, אני ממליץ לשמוע חוות דעת ממטופלים שכבר עברו טיפולים אצל אותו רופא שיניים. לעיתים רופאי שיניים מציגים את עצמם בדרך מסוימת שאינה תמיד זהה למציאות.
שלישית, הייתי ממליץ לקבוע פגישת היכרות ובדיקה ראשונית במרפאה, כפי שאנחנו נוהגים לבצע במרפאה שלנו.
אנחנו כבר הבנו מזמן שיש חשיבות עליונה לכימיה בין המטופל לרופא, ולכן אנחנו מציעים בדיקה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות - הכל כדי שהמטופל ירגיש בנוח לפני שהוא מתחייב לטיפול מקיף.

כמי שמייעץ לחברות בין לאומיות בתחום פיתוח שתלים להשתלות, מהי לדעתך הטכנולוגיה הכי טובה לפציינט שרוצה לעבור השתלת שיניים היום?

כמו שאמרתי קודם אין איזשהו פתרון אחד שמתאים לכולם. זה מאוד אישי. לכל אחד יתאים פתרון אחר או אפילו כמה פתרונות. אבל אם יש איזושהי טכנולוגיה שהיא בבחינת מהפיכה מבחינת הפציינטים זה דווקא בתחום של האבחון לפני הטיפול באמצעות הדמיה תלת מימדית. זה מאפשר לי כרופא לתכנן את תהליך השתלת השיניים באופן מדוייק לפני שמתחילים ולשחזר את מבנה הפה בצורה מדוייקת. כמעט כמו השיניים הטבעיות שהיו לפציינט קודם לכן. הפלוס הרציני הוא שזה מאפשר חיסכון אדיר בזמן שלא לומר אי הנוחות של הפציינט. במקרים מסוימים אפשר לסיים את כל ההליך ביום אחד."

למה לדעתך אנשים כל כך מפחדים מהשתלת שיניים?

"אני חשוב שזה בגלל שאנשים לא ביקרו אצל רופא שיניים הרבה מאוד זמן. נוצרה אצלם ההרגשה שרופא שיניים זה לא נעים, אפילו כואב. יכול להיות שהם עשו טיפול אצל רופא שלא התחשב בהם או שהם עוד לא חוו את הטכנולוגיה המתקדמת שיש היום לטישטוש והרדמה בכל הליך. בכל מקרה כשאני מתחיל טיפול השתלת שיניים אני תמיד הולך עם הפצינט. אני אומר 'נתחיל מאחד ונראה איך אתה מרגיש…' ברוב המקרים אני נתקל בתגובה של 'אני לא מאמין כמה שזה היה קל… יאללה דוקטור רוץ על זה…'".

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר?

ניתן להשאיר פרטים בטופס שמופיע למטה, ואנו נחזור אליכם בהקדם

שיחה עם נציג