3 הסיבות שבגללן עסקים קצרים במזומנים

מאת הילה לוצאטו – שותפה במשרד רו"ח ב.כ. לוצאטו

כולם יודעים עד כמה קשה לנהל עסק בישראל ולהחזיק את ראשו מעל המים, שלא לדבר על החוצפה לדמיין שהוא יצליח. אבל למזלנו, אנחנו ישראלים, ולנו יש מה שלאף אחד בעולם לא מחזיק וזאת "החוצפה הישראלית" ולכן אנחנו יכולים ברוב חוצפתנו להעיז ולחלום על עסק מצליח, משגשג ורווחי.

המציאות העגומה היא שבמדינת ישראל, היא ש-45,000 עסקים נסגרים בכל שנה וישנה קשת רחבה של של סיבות לכך אבל המכנה המשותף בין אותם העסקים שנסגרים בכל שנה לבין שאר העסקים שעדיין לא נכנסו למשוואה מסתכם ב…כסף או במילים אחרות..במחסור שבו!

אז מה הן שלוש הסיבות שבגללן עסקים קצרים בכסף?:

סיבה 1# - תעתועי תזרים מזומנים

תזרים מזומנים עשוי להיות מתעתע. עסק יכול להיות סופר רווחי אבל בלי שקל אחד להוציא או לחילופין עסק שמפסיד אבל עם ערימות של מזומנים (בינתיים) בחשבון הבנק.
איך זה קורה? דוגמא פשוטה היא מכירה בתשלומים. אתה מוציא חשבונית על סך 10,000 ש"ח ומקבל 10 שיקים על סך 1,000 ש"ח. מבחינת רשויות המיסים הכרת בהכנסה ולכן אתה חייב במס על הסכום המלא אבל הכסף… רב הכסף אפילו לא קרוב לחשבון הבנק של העסק. מנגד אתה יכול להיות עסק שמפסיד אבל עובד אך ורק על מזומן, אתה מקבל סחורה מספקים שנותנים לך אשראי ל-90 יום או יותר. אתה מוכר את הסחורה ועכשיו בחשבון הבנק שלך יש מזומן. זה נראה שהכל טוב ויפה אך במציאות העסק שלך עשוי להיות הפסדי. משום שיכול להיות שמכרת את הסחורה שקיבלת במחיר נמוך מדי.
לכן כדי לנהל עסק ולהצמיח אותו כל בעל עסק חייב לדעת מהו הקשר האמיתי בין תזרים המזומנים, להכנסות, להוצאות וכמובן הרווחים או ההפסדים. משימה לא פשוטה להרבה מאוד בעלי עסקים שהם יזמים ואנשים יוצרים בנפשם ולא אנשי מספרים.

סיבה 2# - ה"חברים שלנו בבנק"

כמה פעמים יצא לכם אין את האשראי המתאים כדי לנהל עסק על מי מנוחות. הפקיד בבנק גם אם רשום על הזכוכית ליד המשרד שלו 'מחלקה עסקית' לא באמת מבין בעסקים. הוא לא יודע מה הצרכים האמיתיים של העסק ומהו מבנה האשראי לו הוא זקוק כדי לצמוח.
נכון, הבנקים הם גופים שהיום אי אפשר לסמוך עליהם ובכל זאת עסק חייב מסגרת מסויימת של אשראי.

כדי שתוכלו לקבל מסגרת אשראי בבנק, עליכם להיות יצירתיים, בעלי עצבים מברזל ולפעמים לחשוב על דרכי תיחכום מחוץ לקופסא אבל מה שלא יהיה, עליכם לדאוג שיהיה לכם מסגרת אשראי שתענה לכל שינוי כלכלי בעסק שלכם ושתתן לכם אוויר לנשימה, כדי שאתם יכולים להרשות לעצמכם להנפיק חשבוניות ללקוחות שלכם.
אם יש לכם מסגרת אשראי שמספיקה לכם לסגור את החודש, "על הקשקש"…ואתם רצים בין הבנקים במקום להתמקד בבניית העסק, כנראה שהמסגרת שלכם לא מתאימה לפעילות העסקית שלכם. אתם חייבים מסגרת שתיתן לכם שקט, לעבוד ולייצר… כסף.

במילים אחרות, מסגרת אשראי לעסק זה כמו אמצעי מניעה. עדיף שיהיה לכם ושלא תצטרכו מאשר שתצטרכו ושלא יהיה לכם.

סיבה 3# - האם רואה החשבון באמת רואה את העסק שלכם?

ישנה תופעה מאוד מוזרה בה שכמעט לכל עסק יש את הרו"ח שמלווה אותו מהיום הראשון בו הוא פתח את שעריו ולמי שאינו יודע עד כמה חשוב תפקידו של רואה החשבון לעסק כדאי שיבין כבר עכשיו… רואה החשבון צריך להיות שומר השער שלכם. השומר ממפלצות המס, התזרים והבנקים.

על רואה החשבון לדאוג לבריאות ועתיד העסק, וכן לאפשרויות והזדמנויות חדשות שיכולות להיטיב עם העסק ובעליו.

 

העניין הוא שרוב בעלי העסקים ורואי החשבון רואים את תפקיד שלהם כבירוקטי בלבד. העברת ה"חומרים" מדי חודש ושיקים לרשויות המיסים. עומס העבודה בקרב בעלי העסקים ורואי החשבון גורם לכך שהם לא באמת "רואים את החשבון" בעסק.

 

התוצאות של התנהלות זו עשויות להיות רעות במקרה הטוב קטסטרופליות במקרה הרע. הן מובילות למצוקה בתזרים המזומנים, בעיות אשראי ותשלומי מיסים גבוהים שלא לצורך.

 

העניין הוא שהשיגרה השוטפת, המורכבת והעמוסה מוביליה את מרבית מבעלי העסקים להישאר עם אותו רואה חשבון שיכול מאוד להיות שהיה טוב בימים פשוטים יותר אבל היום הנעליים גדולות מדי.

 

לכן אם אתם מעוניינים לקבל תמונה אמיתית, שקופה ובלתי תלויה לגבי מצבו הבריאותי של העסק שלכם ולקבל לידכם תכנית פעולה אפקטיבית, אחת שניתן ליישם באופן מיידי כדי שאתם והעסק שלכם אף פעם לא תהיו קצרים במזומנים…כל עליכם לעשות זה למלא את הטופס, כאן בתחתית ואנחנו ניצור איתכם קשר.

לקבלת שיחת מיקוד להגדלת הרווחים בעסק ללא עלות מלא את הטופס עכשיו

הנה כמה שאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם לגבי רואה החשבון שלכם:

 

  • מתי בפעם האחרונה רואה החשבון שלך שאל אותך לגבי ההוצאות וההכנסות שלך במטרה להשיג לך את ההנחה הגדולה ביותר בתשלומי מיסים?
  • האם הוא אי פעם בחן את ההוצאות וההכנסות שלך לאורך כל השנה כדי למנוע ירידה ברווחיות?
  • האם הוא אי פעם בדק את תזרים המזומנים בעסק שלך והסביר לך  איך לשפר אותו?
  • האם הוא תומך, מסייע ומדרבן אותך להצליח ולממש את מלוא הפונטציאל בעסק שלך?
  • האם הוא מגיב למיילים ולטלפונים שלך תוך מספר שעות במקום ימים?

אם התשובה שלכם הייתה "לא" לאחת או יותר מהשאלות האלה אז אולי הגיע הזמן לפטר את רואה החשבון שלך!

אם רואה החשבון שלך היה שואל אותך את השאלות האלה אתה לא היית נמצא איפה שאתה היום, כי היית יודע בדיוק איך לנהל את ההכנסות וההוצאות שלך, היית יודע כמה מיסים אתה אומר לשלם – ולא שקל יותר, הייתה יודע מה כן ומה לא רווחי בעסק שלך… סוף סוף הייתה לך תמונה ברורה לגבי הכסף בעסק שלך כך שהיית מרוויח יותר.

המשרד שאני מנהלת הוא משרד בוטיק צעיר ויזמי שמכוון לצמיחה העסקית של הלקוחות. וכן, כמו שכתבתי בכותרת… אני עושה הכל… את כל ראיית והנהלת החשבונות בעסק שלך.

הנה כמה סיבות המסבירות למה מעל 100 בעלי עסקים בחרו בי ובצוות ולמה כדאי לכם לבחור לבחור בנו:

שקט נפשי: אנחנו מטפלים בכל הצד הפיננסי בעסק כך שאתה תוכלו להישאר רגוע ולישון בשקט לאורך כל השנה.

קיצוץ במיסים: אני והצוות שלי בוחנים את המיסים בזכוכית מגדלת כך שאתה לעולם לא תשלם שקל יותר ממה שאתה צריך לשלם.

יעוץ עסקי: הלקוחות שלי אומרים לי שאני לא רק רואת חשבון אלא יועצת עסקית. אני חושבת שהם אומרים את זה כי אני עובדת יחד איתם ועוזרת להם לקבל החלטות קריטיות איפה כן או לא כדאי להתרחב איפה כן או לא כדאי להשקיע. כשמטרה מן הסתם היא צמיחה מהירה.

שירות ברמה של 5 כוכבים: כלל הזהב שלי הוא לתת ללקוחות את אותו יחס שאני רוצה לקבל. זה אומר שאצלנו כל הלקוחות מקבלים יחס של אחמ"ים.

תשלום חודשי קבוע ומשתלם: אני מאמינה בתשלום קבוע, מוסכם ומשתלם עבור בעלי העסקים שעובדים איתי. הם למעשה מקבלים יעוץ כמו של מנהל כספים מנוסה מתאגיד ענק בשבריר מהשווי האמיתי.

חודש ראשון במתנה: משום שאנחנו בטוחים ב-100% באיכות השירות שתקבל אנו מעניקים חודש ראשון במתנה ברגע שנחתום על הסכם התקשרות.

נשמע לך מעניין? זה מה שאתה צריך לעשות עכשיו

כדי שנוכל להכיר הנה שלושת הצעדים הבאים שאיתם מתחילים.

צעד 1# – מלא את הפרטים בטופס. אנו ניצור קשר לבירור ראשוני אם השירות כן או לא מתאים לעסק שלך.

צעד 2# – שריון שיחת "הגדלת רווחים והפחתת מיסים" בת 20 דקות בה תקבל מפת דרכים ברורה לשיפור הרווחיות, ניהול הפיננסים והפחתת המיסים בעסק. תגלה אם הרואה החשבון הנוכחי באמת עוזר לך לצמוח.

בכבוד רב והערכה,
הילה לוצאטו
שותפה במשרד רואי חשבון ב.כ. לוצאטו

נ.ב. אל תחכה. יכול להיות שישנם רווחים 'חבויים' בעסק שלך עוד היום. כמו החזרים שאתה צריך לקבל מרשויות המיסים. כן, כן, יכול להיות שיש כסף המדינה צריכה לשלם לך. את זה אנחנו נברר יחד.

אל תחכה מלא את הטופס עכשיו.

מה יש ללקוחותינו לומר עלינו?

גידי ויילר

מנכל חברת תודהש בע"מ

בתור עצמאי למעלה מ-13 שנים – עברתי עליות ומורדות ומספר רואי חשבון לא מבוטל העבודה מול ב.כ. לוצאטו התחילה באופן משפחתי ותומך אבל ההפתעה האמיתית, היתה שהיא גם המשיכה כך. ההבטחות על יחס אישי ומכבד המשיכו אל היום יום ובכל מקרה. ב.כ. לוצאטו זמינים למעני בעתות צורך – ותמיד באהבה. לכתוב המלצה לא עולה כסף, אבל גם להפגש זה בחינם. והפגישה שלי אתם- שינתה את חיי.

משה הדס

מנכ"ל החברה למימוש זכויות רפואיות​

ברצוני להביע את הערכתי ולהגיד תודה על השנה שאני נמצא אצלכם, על היחס החם והאישי שאני מקבל מכם, הרבה הרבה מעבר לטיפול המקצועי והבלתי מתפשר אל מול רשויות המס, על ההכוונה והייעוץ לאורך הדרך ותלמיכה הבלתי פוסקת. וכן על כל העזרה שנתתם לנו כחברה, ליוותם וייעצתם והייתם לאוזן קשבת לכל שאלה ובקשהמעבר לשעות העבודה במשרד.

ספי רונן

מומחה שיווק בפייסבוק​

להילה והנרי ממשרד רו"ח ב.כ לוצאטו רו"ח. רואי החשבון שלי.אני חייב להביע בפניכם את תודתי העצומה מעומק הלב על לחימה חסרת פשרות שלחמתם עבורי. מלחמה שהצילה לי כעוסק פטור כ-11 אלף ₪ לפחות. מלחמה בה חשבתם כל הזמן על איך להוציא אותי בטוב וכללה טלפונים ובירורים רבים. מלחמה שלקחתם אותה אתכם הביתה. אני יודע מההיכרות שלנו שלא רק אני, אלא כל לקוח הוא נכנס ללב שלכם ומרגיש חלק ממשפחת ב.כ.לוצאטו לפחות כמוני. אני עד לכך בכל יום! וכל בעל עסק שרוצה משרד רו"ח שיתייחס לעסק שלו לפחות כמו משפחה ורוצה לדעת שיילחמו עבורו על כל שקל חייב להגיע למשרד ב.כ לוצאטו. 

 

אודות ב.כ.לוצאטו

שירות ואיכות סביב השעון

כמשרד רו"ח וותיק כמו שלנו, אתה מבין את גודל החשיבות של מערכת היחסים שלך עם הלקוח שלך. כדי שתוכל לספק את שירותי הרו"ח שלך צורה יעילה ומקצועית, עליך גם להיות קרוב וזמין ללקוחות שלך כי מניסיון מוכח...הקשבה וזמינות ללקו...מביא תוצאות שלמובילות לה-צ-ל-ח-ה!

שירותי רו"ח בשיטות מתקדמות

שירותי רו"ח ע"י שימוש בכלים המתקדמים ביותר במטרה לשמירת ניהול עסקישוטף ומקצועי תוך ראייה עתידית ובניית תחזיות עסקיות שיניבו רווחים עודפים מגמתיים.

ייעוץ פיננסי עסקי

התמחות בייעוץ פיננסי לכל עסק והתאמת תוכניות פעולה שמטרתן להוביל את העסק למיקסום הפוטנציאל העיסקי והרווחי של בעליו.

מכיוון ש-'ב.כ.לוצאטו' משרד רואי חשבון הגיע לרמתו המקצועית הגבוהה בזכות לקוחותיו, המשרד שומר לעצמו את הזכות להחליט עם מי ינהל את עסקיו.

ב.כ.לוצאטו לא יכול היה להגיע לקדמת הבמה של עולם ראיית החשבון ללא הלקוחות הנכונים שהיו מוכנים לנצל את יכולות החברה כדי להכתיב מחדש את חוקי המשחק של ראיית החשבון בישראל.

לקוחות החברה הם שותפים להצלחה הדדית!

כל לקוח שהצליח לממש את פוטנציאל ההצלחה העסקית שלו משקף את יכולות החברה באופן ישיר ולכן רק הלקוחות שמוכנים לתפוז את פוטנציאל ההצלחה שלהם בקרניים, יוכלו להנות משירות מקצועי שעד כה לא חוו בחייהם העסקיים ויחס אישי שאין שני לו!

אז אם אתה בעל עסק שרוצה למצוא במהירות ובקלות את שביל הזהב להצלחת העסק שלך...הגעת למקום הנכון וכל שנותר לך זה להשאיר את הפרטים שלך, כאן בתחתית ליצירת קשר ותוכל להנות מפגישת ייעוץ מקצועית, ללא עלות וללא התחייבות!!!

משרד רואי חשבון שמתמחה בייעוץ פיננסי לעסקים, לצד שירותי ראיית חשבון מהמתקדמים בישראל!
הילה לוצאטו
משרד רואי חשבון.

שיחה עם נציג